Slide_5

Slide_5

Slide_8

Slide_8

Slide_9

Slide_9

Slide_3

Slide_3

Slide_6

Slide_6

Slide_4

Slide_4

Slide_7

Slide_7

Slide_2

Slide_2

Slide_1

Slide_1

Indiánské tažení

25.9.2010

Závěr Poháru na přírodních okruzích ČR v Kyjově.   

Začátkem Září se uskutečnil poslední závod na přírodních okruzích započítaný do prvního ročníku Poháru na přírodních okruzích SZM ČR.

Díky mojí nehodě ve třídě SP125 jsem se nedostala dříve k nějakému podrobnějšímu povídání, ale pokusím se to pro nadcházející, stále delší a delší a chladnější večery, napravit :-)

Do Kyjova jsme vyrazili už ve čtvrtek, protože depo je zde u nádraží přeci jen menší, a letos navíc bylo zčásti zavřené kvůli rekonstrukci a taky se sem chystalo více jezdců. Nakonec padlo rozhodnutí „ubytovat se“ na betonové nakládací rampě, takže jsme měli rozhled po celém depu i relativní klid. S sebou jsme přivezli Hondu CBR 600 RR 05 a Indi si jako správný blázen, který sedne úplně na vše, domluvil s Martinem Veselým alias MAVEm motocykl do třídy SuperMono. Byli jsme hodně zvědaví, jak se popere s tímto nadupaným jednoválcem, protože přeci jen je to úplně jiný kafe, a aby toho nebylo málo, tak se ještě rozhodl dělat „opičáka“ na sajdě.

Počasí nás trochu nervovalo, a v sobotu ráno se odjely první třídy ještě za sucha, ale pak zapršelo. Bohužel jak jsem psala, měla jsem nehodu, a se zlomeninou klíční kosti mě odvezli do nemocnice. Indi se tak prvních kvalifikací ani nezúčastnil a tím pádem vynechal i jízdu na sajdě. Do odpoledních „suchých“ kvalifikací již nastoupil jak do třídy 600ccm, tak i do SuperMon. V šestkách si Indi vyjezdil první řadu, druhé místo, vedle prvního Franty Loučky a třetího Pepy Duchana. V SuperMonech pak překvapivě jako nováček obsadil dokonce PolePosition a jeho čas na Monu by mu dokonce stačil i na čtvrté startovní místo v rámci šestikil!

V neděli se diváci rozehřáli na úvod Minibikovou Show po které následovaly třídy Klasik a sajdy. O přestávce se zase předvedl v sedle Indiho Hondy Jim Redman, šestinásobný mistr světa, kterému je bez mála osmdesát let! Po přestávce nastoupili „nové třídy“ a hned v úvodu závodu na startu SP 125 došlo ke kolizi jezdců Lukáše Běliče a Jana Pospíšila. Lukášovi se bohužel nepodařilo odstartovat a Honzovi se nepodařilo v chumlu jezdců Lukášovi vyhnout. Honza je v pořádku a Lukáš si snad už vybral letošní smůlu se zlomeninou nohy, kterou má po operaci.

Nejvíce očekávaný byl určitě závod nejrychlejší, a to šestistovky. Indi opět předvedl parádní jízdu a podařilo se mu i opět pokořit traťový rekord s časem 1:15 na kolo a s průměrnou rychlostí 147,804. Franta Loučka bohužel upadl z druhého místa (měl by být již v pořádku) a vedle Indiho se tak na „bednu“ postavil další vynikající český jezdec Pepa Duchan a Kamil Holán.

Závod SuperMon byl ovšem nejdramatičtější. Když už byli jezdci seřazení na startu, na jedné části okruhu začalo pršet. Libor Kamenický se jako snad jediný rozhodl přezout, když ostatní ponechali stávající obutí. Po zaváděcím kole navíc Indi nedojel, protože neměl otevřený benzín a docela nás překvapil tím, že dokázal motorku roztlačit a nakopnout a dojet zpět na start. Po prvním startu nastal zmatek, Indi neodstartoval vůbec, ostatní jezdci jeli velmi vlažně a jen asi tři nastolili závodní tempo. Údajně někde na trati zavlálo několik červených vlajek, což jezdce zmátlo. Nakonec se tedy rozhodlo pro restart, a jezdci se znovu zařadili na svá místa. Indi opět předvedl krásnou jízdu a celu dobu si držel první místo. Bohužel byl závod opět zastaven a to z důvodu těžké nehody závodníka Pepy Duchana. Během závodu se mu projevila technická závada na předním kole, Pepa havaroval a byl převezen do bohunické nemocnice v Brně. Jeho stav se velmi rychle zlepšuje a všechny svoje fanoušky zdravil již tři dny po náročné operaci. Závod už znovu restartován nebyl a tak nebyly jeho výsledky započítány.

V celkovém pořadí Poháru tak Michal „Indi“ Dokoupil obsadil 1.místo ve třídě 1000ccm a 3.místo ve třídě do 600ccm za prvním Pepou Duchanem a druhým Petrem Zrzavým.

„Jsem strašně rád, jak pro mne nakonec tato sezona v rámci ČR dopadla, protože po nedojetém závodě 600ccm v Hořicích a neodjetém závodě v Radvanicích, jsem neměl přísun bodů na to, abych mohl počítat s podiovým umístěním. Chtěl bych moc pogratulovat Pepovi za titul v 600ccm a věřím, že se příští rok opět sejdem v první lajně na startu!“

Hořický Pavel Kočí, který loni vyhlásil „mistráček“ a hodně se zasloužil o vznik Poháru, také letos opět vyhlásil i Czecher Road Racing Rankings, kde se letos Indi umístil zase v čele jako loni. Je to trochu jiný způsob hodnocení jezdců, které je inspirováno systémem Duke Road Racing Rankings a nese jméno skvělého českého jezdce Vincenta Haskovce alias Czechera #3. Podrobnosti a výsledky naleznete na www.roadracing.webnode.cz

Kompletní výsledky všech tříd z Kyjova, fotografie a další Info naleznete na webu: www.kyjovskyokruh.com

Celkové výsledky Czech Road Racing Cupu, nebo-li Poháru přírodních okruhů SZM ČR můžete stáhnout zde 

Závěr Irského šampionátu-Irish Road Racing Championship

Indi následující víkend po Kyjově vyrazil na svoje poslední letošní závody na ostrovy. Killalane v Irsku se nachází kousek od Dublinu a má stejnou cílovou rovinku a společný start/cíl s tratí Skerries.

V litrové třídě Indi dokončil na jedenácté pozici. V šestistovkách po restartu po nehodě Victora Gilmora na desáté pozici a v Grand Final si vyjel pozici dvanáctou.

Zbytek závodů byl zrušen, protože Victor Gilmore při převozu do nemocnice na následky svých zranění zemřel.

„Billy, můj týmový šéf, mi to řekl až po závodě Grand Final. Vic byl můj kamarád, hodně mi on i jeho tým pomohl. Vlastně díky jeho sponzorovi Trevoru Lindsayovi, který se za mě přimluvil, jsem tam, kde jsem. Byl jsem se na Vica před pohřbem ještě naposledy podívat a vypadal úplně v pohodě. Celou dobu jsem čekal, že se na mě ušklíbne a objeví se mu okolo očí ty jeho typický vrásky. V tu chvíli jsem ale stejně věděl, že pojedem dál. Jsem rád, že byl při projevu na pohřbu přečtený dopis od rodiny z Hořic a že celý tým Victora příští rok stejně na 300ZGH pojede. Pro mě nejtěžší moment bylo nesení rakve. Přeci jen nést si kamaráda na ramenou není zážitek, který by člověk chtěl, ale bohužel i to se děje a je mi jasný, že Victor stejně jako Martin Loicht by stejně nic jinýho než přírodňáky jezdit nechtěli a chtěli by, abychom i my za ně lítali dál.“

Jelikož se jednalo o poslední závod započítaný do irského mistrovství, Indi se celkově umístil 12. v rámci 600ccm, 10. v 1000ccm a dokonce 3. v SuperTwinech a to neabsolvoval ani všechny závody, ve kterých se body udělovaly. Indi si tak určitě užije předávání cen, které je opravdu velkou a honosnou akcí ve večerním.

„Závěr v Irsku byl pro mě určitě smutný, ale jsem rád, že jsem měl letos tak dobrou sezonu a ukázal, že patřím mezi nejlepší jezdce. Letos jsem tam najezdil fakt hodně kilometrů a bylo to znát i na závodech u nás, že mi trénink rozhodně nechyběl. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří mě v tom podporují, od rodiny, přátel až po media a hlavně sponzory. Vím, že pro ně je mnohem těžší se srovnat s rizikem, které závody obnáší, než pro nás jezdce. Letos se nejsmutnější okamžiky nevyhnuly ani roadracingu ani okruhům. I tak jsem rád, že tu pořád existuje možnost volby a každý z nás se může někde najít. Já se našel v tomto světě, který mi připomíná starý časy, kdy jezdci ve třiceti nebyli na odpis a bylo to v prvé řadě o rukách, v závěsu o technice a pak až o manažerovi, financích a dalších věcech, co jezdec ani nechce řešit, ale musí. Přeju všem českým jezdcům do příštího roku jen to nej, a aby se dostali, co nejdál to půjde.“

Domů už se Indi nevracel a přesunul se do Anglie, do Scarborough na šedesátý ročník Gold Cup Road Races, kam přijel i Kamil Holán s R6 a R1. Jednalo se o jeden z největších podniků ke konci sezony a tak nebylo překvapením, že se na startu objevila samá dobrá jména jako Guy Martin, Ian Hutchinson, Ryan Farquhar, Michael a William Dunlopové, John McGuinness nebo Ian Lougher a mnoho dalších. Už na začátku, když se nám dostal do ruky program, byl Indi potěšený, že mezi tyto hvězdy byl zařazen s fotkou a podpisovou kolonkou (smích ho přešel, když se u našeho stanu objevovali stovky lidí s žádostí o podpis :-)

Kamil se svojí dodávkou a mechanikem Ivem byl na místě o den dříve a měl tak možnost si prohlédnout toto krásné přístavní město. Po našem příjezdu si projeli trať autem a řešili nebezpečná místa, protože Indi už zde dvakrát byl. Během sobotního dopoledne se odjely tréninky, ve kterých se oběma klukům dařilo. Indi se pohyboval do první desítky a Kamil okolo první patnáctky. Bohužel poslední trénink litrů byl zastaven červenou vlajkou a to právě kvůli Kamilovi, který si po highsideru ve výjezdu na jedničku obnovil zranění z Hořic, tedy zlomeninu pravého zápěstí a musel v neděli podstoupit operaci. Po tomto tréninku se Indi rozhodl i litry odjet raději na šestce.

Do odpoledních závodů už tak hájil české barvy opět pouze Indián a hájil je velmi dobře. Jako první byl na řadě závod litrů Darren Lindsay Trophy, kde dojel na desátém místě (na ZX6R). Vyhrál Ryan Farquhar a v závěsu za ním byl Guy Martin a Ian Hutchinson. V závodu 650, tedy MiniTwin Phil Mellor Trophy, si vybojoval 4. Místo za Farquharem, Lintinem a Bellem.

„Bohužel moje SV nestíhá tolik na rovinkách, a tak hodně doháním na brzdy a v zatáčkách. V závodu jsem jel celou dobu na pátém místě a jezdce přede mnou jsem měl stále na lopatě. Na rovinkách byl evidentně rychlejší a tak jsem čekal do posledního kola, abych mu to tam šoupnul a už ho nepustil před sebe. Přesně jak jsem si to naplánoval, tak se mi to povedlo, a dojel jsem do cíle čtvrtý, což bylo pro mě velice krásné a opravdu vybojované umístění.“

Nejlepšího výsledku ovšem Indi dosáhl v 600ccm David Jefferies Cupu kde dojel na skvělém pátém místě po boji s Michaelem Dunlopem.

„ Nějak se mi zadařily kvalifikační rozjížďky a startoval jsem tak z první lajny ze čtvrtého místa. Vedle mě stál Guy Martin, Ian Lougher a Ian Hutchinson. Opravdu jsem se smál, když jsem viděl přijíždět Guye, který na mě nevěřícně koukal a očividně přemýšlel, kdo a co jsem, a kde jsem se tam vzal, protože Michael Dunlop, Adrian Archibald a další totiž stáli až za mnou. Hned po startu závodu, který je na osm kol, jsem věděl, že mi Michael dejchá na záda, ale první kola to na předjetí ještě nebylo. Podařilo se mu to až v polovině závodu a pak si dával záležet, aby mi trochu poodjel. Za mnou pak už byla docela díra, takže jsem si pro pátý flek dojel celkem v klidu a jsem strašně rád, že jsem se zařadil zrovna mezi tato jména.“

V neděli se Indi rozhodl nenastoupit do závodů kvůli špatnému počasí a tak si poprvé zažil i pozici diváka. Takových jezdců se nakonec mezi diváky sešlo více. Indi ještě ráno najel se 650 do zaváděcího kola, po kterém ale zase zajel zpět. Vzhledem k tomu, že Guy Martin stál s truckem vedle nás, měli jsme možnost si s ním i popovídat a pokud vše dobře dopadne, pojede v příštím roce na 300 ZGH v Hořicích!

Indiána ještě čeká poslední závod v Německu tedy Frohburg, kde měl testovat německé BMW pro závod v MacauGP. Tým ovšem několikrát změnil stanovisko i termín testování, takže nyní je účast na MacauGP spíše nejistá. Poveze si tam tak aspoň Hondu CBR600RR.

Jak bude vypadat příští sezona snad bude jasnější do konce roku, ale současná spolupráce s AIR Kawasaki bude jinak nadále pokračovat, pokud se nevyskytne lepší nabídka.

Pokud to máte k Praze blízko, resp. do Dolních Břežan, můžete se za Indiánem stavit a popovídat si v DORSU, kde Vám rád pomůže nejen s výběrem oblečení do nové sezony!

FOTKY ZDE + další ve výstavbě..