Slide_5

Slide_5

Slide_8

Slide_8

Slide_3

Slide_3

Slide_9

Slide_9

Slide_6

Slide_6

Slide_4

Slide_4

Slide_7

Slide_7

Slide_2

Slide_2

Slide_1

Slide_1

Kopčany 2.ročník

25.7.2011

23.7-24.7.2011 se kousek za hranicemi ve slovenských Kopčanech odjel už druhý obnovený ročník. Po loňské vydařené premiéře, kterou trochu překazilo jen počasí, se letos povedl i druhý podnik. I když je stále co zlepšovat a pořadatelé určitě ví, kde jsou jejich slabiny, závody byly i přes pády a mnoho technických závad bezproblémové. Mimo již tradičních „klasiků“ se diváci mohli těšit na Sajdy, Supermona, 125 SP, 250 SP a spolu s Mony se svezly i GPčka.

Indi se bohužel opět zúčastnil pouze v roli diváka, ale konečně mohl chvílemi alespoň odložit i berle, a tak na fotkách vypadá téměř zdravě.

Na místo jsme dorazili v sestavě Michal „Indi“ Dokoupil (náš VIPák J), Verča Hankocyová jako jezdec a Lenka Pospíšilová jako mechanik, hospitality, podržkleště apod. s Cagivou Mito do třídy SportProduction.

Ještě před závody proběhla montáž přepákování Valtermoto od Ready2Race.cz, které pomohlo vyřešit obrácení řazení, brzdového kotouče NG + brzdových desek CL brakes a řetězu EK o rozměru 415 od Motonet.cz. Nové ošacení Motoforza je právě ve fázi lakování a pro začátečníka by ho stejně byla škoda, ale snad už se ho do Těrlicka „Papouch“ jak se Cagiva jmenuje dočká!

V pátek v deset večer už bylo depo, které bylo letos umístěno na stejném místě jako v dřívějších dobách, víceméně plné, ale i tak jsme vychytali dobrý „flek“ na stání. Díky pomoci nejen Gaga teamu se podařilo svižně rozbalit stan a vyházet z auta věci. Ráno přišla na řadu administartivní a následně technická přejímka. Na technickou jsme to měli strašně daleko, skoro celé tři metry, takže jsme vše stihli raz dva a až do 12:00 do prvního tréninku byl ještě čas na přípravu motocyklu. První trénink odhalil lehkou závadu a to vypadené spojkové lanko a špatné převody, takže jsme se spokojili s časem 1:25 a 13.místem. V druhém tréninku pak nastalo lehké zlepšení na 1:23, ale pozice na startovním roštu se posunula až na 15.místo.

V neděli díky změně počasí, se nám nepodařilo již vychytat bohatost směsi, na startu se mi podařilo motorku trochu „ulít“ a tak se přesemě přehnaly i dvě řady za mnou. Hned v prvním kole hodil placáka „Škoďák“ a i v dalších kolech nebylo nouze o pády a technické závady. Začala jsem se dostávat do tempa a dohánět jezdce před sebou. Nakonec jsme mohli mít radost z pěkného 9.místa s nejlepším časem 1:19.004. Na vítěze Martin Turnu tak ztrácíme už „jen“ 3,5 vteřiny.

Závody byly opravdu povedené a doufám, že se takto sejdeme opět příští rok!

Děkuju všem fotografům, od kterých jsem si zapůjčila foto, jmenovitě PETROVI TOMANOVI,  JIŘÍMU ŠIMEČKOVI, KARLU ŠOUKALOVI, IGORU DAŇKOVI, RICHARDU KARNOKOVI A Filipovi L.

Soubory ke stažení

Kopčany 2.ročník Kopčany 2.ročník Kopčany 2.ročník
Kopčany 2.ročník Kopčany 2.ročník Kopčany 2.ročník