Slide_5

Slide_5

Slide_8

Slide_8

Slide_9

Slide_9

Slide_3

Slide_3

Slide_6

Slide_6

Slide_4

Slide_4

Slide_7

Slide_7

Slide_2

Slide_2

Slide_1

Slide_1

Cesta do země závodních snů

25.5.2010

Když si vybavím loňský rok a přípravu na Man, tak mám pocit, že jsme to letos nějak odflákli. Neprobíhaly žádné extra nákupy, ani každodenní večerní přípravy na playstationu, ani dvoudenní balení auta. Tentokrát se jelo téměř rovnou z Hořic, a loňské tři motorky, skůtr a kolo se zredukovalo pouze na jednu Hondu CBR a skůtříka. No aspoň letos nejedem přeložení o šest set kilo:-)  AIR KAWASAKI by měla mít už motorky s náhradními motory i truck připravený.

Vyráželi jsme opět navečer jako loni a cestou jsme ještě nakoupili. Místo konzerv tentokrát vezeme sušenky, tatranky, čokolády, bonbony, lentilky a taky pivo. To totiž funguje jako dobré platidlo a to ostatní nám tu loni strašně chybělo a v obchodě to tu navíc měli dražší.

Přes noc řídí Indi a projede skoro celé Německo. V pět ráno, stejně jako loni, přebírám řízení já a dojíždím po pár hodinách do Calais. Milan po cestě chrněl v nákladovém prostoru, kde bylo provizorní ležení. Po zaplacení trajektu do Doveru se odebíráme na odbavení, kde procházíme kontrolou na francouzské straně, ale na anglické už se jim letos nelíbíme. Berou si nás stranou a ve mně vzrůstá napětí, protože trajekt nám jede za pět minut. Celníci si kontrolují doklady a chtějí otevřít nákladový prostor. Indi je provází a celníkům se očividně něco nezdá. Pořád čmuchají a my na sebe koukáme, jestli jim třeba nevadí benzín v motorce a tak podobně. Indi se pořád ptal, co se děje a oni stále odpovídali „we smell somtehing…..we smell the bandítos!“ Nechápavě koukáme a pánové nás chtějí nechat vyložit celé auto. Indi okamžitě vytahuje program na TT 2010 (díky Tondo!) a ukazuje celníkům svoje jméno ve všech třídách. Celníci nakonec polevují a pouští nás dál. Sprinter zasprintuje a jsme poslední, koho tak tak na trajekt pouští. Na trajektu usedáme do křesílek, všude okolo hromady uřvaných děcek, a my se těšíme, až budeme odpoledne v Manchesteru.

Po vylodění si nás opět berou Angláni stranou a vypadá to, že se vykládce nevyhneme. Před námi stojí další auto s českou SPZ, kterou tři celnice kompletně šacují. Ani se jim nedivím, když vidím osádku naší oblíbené menšiny. Celník je naštěstí motorkář, a tak nás opět zachránil program TT a podepsaný plakát. Projíždíme prostory, kde dalším autům rozřezávají tankové nádrže, zouvají kola a vytahují tapecírunk. Při představě, že bychom podstoupili to samé se nám ježí vlasy.

Z Doveru najíždíme směr Londýn na London orbital M25. Daří se mi usnout a tak přestávám sledovat cestu. Asi po hodině a půl se probouzím a koukám, že si pánové nadšeně fotí Temži. Něco je ale rozhodně špatně! Koukáme po cedulích a opět se na nás směje nápis Dover. Proběhne ostřejší výměna názorů, která ovšem nemění nic na tom, že jsme si obkroužili celý Londýn a zrovna načínáme druhou rundu! Jako správná ženská nechápu, jak se mohli kluci takhle blbě poztrácet, když si z loňska moc dobře pamatuju, že ta cesta je jak pro blbý, jak je značená! Ujímám se navigace a bez problémů najíždíme na M 40 směr Oxford a Manchester. Ještě párkrát nechám vyhrotit výměnu názorů a hřeje mě, že jsem natrefila cestu na poprvé…Indoš zůstává nafouklej jak pumlíč :-D

Tak jsme si dali jedno kolečko navíc no…ovšem nepočítali jsme s takovou zajížďkou a tak jsme začali řešit naftu. Libry už nám nezbyly a na kapse zůstali eura. Trochu jsme se obávali s placením, protože loni jsme měli obdobný problém, ale nakonec jsme zaplatili i „Éčkama“.

Odpoledne dorážíme do Manchesteru, kde přespáváme u Billyho Smytha, týmového manažera. Večer ještě navštívíme jeho club, kde si dáváme cider, kulečník a smějeme se Billymu, který tam hlásí čísla bábám, co hrají Bingo jako o život. Tak ta nejhorší cesta je za náma, uteklo to tentokrát poměrně rychle, a už se těšíme na další den, kdy bude v clubu Found rising night, na podporu naší účasti na TT.

Cesta do země závodních snů Cesta do země závodních snů Cesta do země závodních snů
Cesta do země závodních snů Cesta do země závodních snů Cesta do země závodních snů
Cesta do země závodních snů Cesta do země závodních snů Cesta do země závodních snů
Cesta do země závodních snů