Slide_5

Slide_5

Slide_8

Slide_8

Slide_9

Slide_9

Slide_3

Slide_3

Slide_6

Slide_6

Slide_4

Slide_4

Slide_7

Slide_7

Slide_2

Slide_2

Slide_1

Slide_1

Isle Of Man - příjezd (23.5.2009)

26.5.2009

Depo už je postaveno a začínají naše první zážitky. Dáváme první pořádnou sprchu na Manu, ve které vyhrávám bitvu s pavoukem a poté přemýšlíme, co si uděláme k večeři a taky kde seženeme připojení, abychom mohli poslat zprávy domů.

Je tu i náš kamarád Charlie „Chas“ Corris (z týmu od Victora Gilmora, co jel letos už podruhé v Hořicích), který tu pobíhá v montérkách a dolaďuje poslední přípravy, jako bílení zdí a montáž zábran. Chas nám taky připravil první chvilku pobavení. Zrovna na něj koukáme a smějeme se jak se štětkou bílí barák, když zafoukal vítr a těsně za ním se zřítil asi dvoumetrový pletivový plot přímo na nějaké auto. Kluci okamžitě vyběhli situaci řešit, zatímco Chas se jen v poklidu otočil, podíval se na auto a plot, otočil se zpět, namočil štětku a pracoval dál. Tady jsou vůbec všichni takoví klidní a pohodoví, nikdo se nikam nehoní, na všechno je čas.

První večeři dělá Indián a my s Milanem jenom koukáme. Vytáhl krabici s jídlem pro americké vojáky do války, ve které je deset hnědých pečlivě zavařených obalů s popisem, jaké jídlo je uvnitř. Já losuju jako první a vybírám „grilled chicken“ tedy grilované kuře, Milan kuře s nudlemi a Michal „chilli beans“ tedy ostré fazole.

Rozbaluju svůj sáček a vysype se z něj balení s jídlem, ve kterém je zřetelný obrys plátku masa, dále na mě vypadl sáček s vanilkovým kafem, zalisovaný plát chleba, sýr s chalapenos, sáček s normálním kafem, žvýkačkami, sirkami, ubrouskem a nakonec ještě sáček s arašídovými bonbony. Každý máme obsah sáčku jiný, takže Milan tahá místo kafe kakao a Michal jahodový shake.

Indián začíná své kuchařské umění. Vytáhne sáček s chemikálií, dá do něj sáčky s jídlem a nalije vodu. Sáček okamžitě začíná bublat a jídlo „vařit“. Jídlo je dobré a hlavně syté, takže jsme se až do dalšího dne na jídlo nemuseli podívat.

Po večeři balíme foťák a notebook a vydáváme se do města. Pořád máme zmatený čas, protože tady je o hodinu méně než u nás doma. Konečně jsme našli hotel s wifi, kde platíme tři libry za připojení a já mám konečně šanci vše poslat a mrknout se na forum na motorkari.cz a ostatní oblíbené webové stránky. Outlook stávkuje a odmítá předchystané mejly odeslat. Po hodině konečně odesílám zprávy a fotky a zjištuji, že už máme jednu ráno. Vydáváme se tedy zpět do depa, protože tenhle den je pro nás dlouhý až až.

Indián nás na chvíli opouští a vydává se na záchod. Uběhne půl hodiny…hodina....tak lezeme s Milanem ze stanu se podívat kde je, a Indoš vesele vykecává u záchodu s nějakým starším pánem, který na nás zběsile mává a ukazuje jedničku. Michal se vrací a hned začíná vykládat, kdo to vlastně byl. Jmenoval se Ronald, ale všichni mu říkají „Big Ron“ a už 47let taky mává na 71 postu a funguje jako Marshal. Sám si taky dokonce trať vyzkoušel čtyřikrát závodně a když mu Michal řekl odkud jsme, Ron na něj jen vykulil oči a začal jmenovat všechny české jezdce co tu kdy jeli, dobře si pamatoval i na Vendu Paruse, nebo naopak na Petra Hlavatku. Indiánovi řekl, že mu přeje obrovský úspěch, že se má první rok hlavně učit a nakonec mu políbil ruku. Michal z toho byl tak překvapenej, že měl oči navrch hlavy ještě další hodinu :).

Na české jezdce se tu vůbec hodně vzpomíná a všichni nás tu vítají s nadšením, což je pro nás hodně příjemné a rychle se tu cítíme jako doma.

Spíme v dodávce, takže i přes topení, jsme prvně totálně zmrzli a ráno když začalo svítit na auto sluníčko, jsme se zase zběsile z oblečení vyslíkali.

Neděle začala opravdu krásně, přivítala nás čistě modrá obloha a moře.

Chas a kluci Telefon s Larrym z Hořic Telefon s Larrym z Hořic

Chas a kluci

Telefon s Larrym z Hořic

Telefon s Larrym z Hořic

Snídaně Řídící věž na IOMTT Česká vlajka na Manu

Snídaně

Řídící věž na IOMTT

Česká vlajka na Manu

Poslední úpravy... Výhled z depa Depo

Poslední úpravy...

Výhled z depa

Depo

Milan a vlajka Michal a vlajka

Milan a vlajka

Michal a vlajka