Slide_5

Slide_5

Slide_8

Slide_8

Slide_9

Slide_9

Slide_3

Slide_3

Slide_6

Slide_6

Slide_4

Slide_4

Slide_7

Slide_7

Slide_2

Slide_2

Slide_1

Slide_1

Závod v Kells

23.7.2009

Tentokrát měl s sebou Indi konečně i mechanika Milana a tak se mohl lépe spolehnout na připravenost motocyklů. Přeci jen je důvěra v mechanika, který se stará o Indiho motorky už pět let mnohem větší, než v kohokoliv jiného.

Do Dublinu v Irsku dorazili zase brzy v šest ráno a čekala je cesta 60 mil na závod Kells ve městě Crossakiel, kde na závodníky zase čekalo několik desítek tisíc diváků! Po dostavění depa se vydali autem na trať, aby si ji Indián alespoň trochu prohlédl, než na ni vyrazí další den do tréninku. Okruh je čtvercového tvaru se čtyřmi „rohy“ a dlouhými vlnitými rovinkami s mnoha hupy a skoky. Páteční večer tráví celý tým v kamionu, kde manažer týmu Billy vypráví své příhody z mladí, což způsobuje salvy smíchu.

Sobotní dopoledne naznačuje, že s počasím bude ještě trápení. Před tréninky vyráží na trať ještě autobus s nováčky, ale Indi se tomu vyhnul a plně se soustředil na nadcházející jízdy.

Před první jízdou zapršelo a tak Milan nasazuje „mokré pneu“ na ZX6R a Indi vyrazil na první štaci. Fouká ale silný vítr a během chvíle je silnice zase suchá, ale přezout by se již nestihlo. Milan tak chystá na suché pneu ZX10R, na kterou má Indi přeskočit do další jízdy.

Jen co Indi vyrazil na „desítce“, Milan přezouvá na suché pneu i ZX6R, ale vzápětí se spouští ukrutný déšť a je vyhlášen mokrý trénink. Motocykl se tedy zase rychle přezouvá zpět na mokré, ale trať začala zase osychat a vzápětí zase mrholit. Indi si tak zatím odjel pouze dva tréninky a ještě za takových podmínek. Třetí jízdu, kterou měl Indi ještě absolvovat na litru, nakonec z důvodu špatného počasí zrušili a tak bylo jasné že pozice na startu budou zase poslední řady.

Hlavním problémem bylo počasí, které se měnilo z minuty na minutu, už jsme nakonec ani nevěděli na co přezout. Absolutně se nedala situace odhadnout. Musel jsem se soustředit na poznávání okruhu, který je neskutečně rychlý a člověk na některých místech létá několik metrů. Hned v prvním kole se tu bohužel i zabil jeden jezdec ve třídě Support (převážně dvouválcové 650), který narazil do stopětadvacítky, když nedobrzdil zatáčku. Nebyla to prostě žádná legrace se okruh během tak krátkých dvou tréninků naučit a ještě zajet slušný čas.“

Náladu zvedá Indimu a Milanovi česky mluvící návštěva a příslib uvaření „normálního jídla“, protože hamburgry a hranolky, které tu jí všichni od snídaně až po večeři jsou pro nás tak leda skvělou příležitostí, jak si vybudovat žaludeční potíže. Kluci nás taky moc potěšili českou vlajkou, kterých se okolo trati objevilo nakonec během závodů několik!

Také konečně dorazila taška s čistícími prostředky a speciálním nářadím, kterou se podařilo pracovníkům na letišti ztratit, takže se Milan vrhl do kompletní očisty motorek. V neděli ráno se Indi účastní rozpravy jezdců a nastupuje do tréninku litrů, který byl předchozí den zrušen.

Indiho původně čekaly dva závody na litru a jeden na šestce, Protože třetí, poslední závod Grand Final je spojený závod obou tříd, kde má jezdec možnost si vybrat. Po prvním litrovém závodě, kde Indi skončil osmnáctý před Victorem Gilmorem, Milan objevil lehký únik oleje a tak se rozhodli do Grand Final nasadit šestistovku, kde Indi nakonec dojel na devatenáctém místě, což je vzhledem k této rychlé trati a startu z posledních pozic skvělý výsledek.

Nejdůležitější byl ovšem závod 600ccm, kde se Indi po stíhací jízdě dostal na první místo a se čtyřsekundovým náskokem také tento závod s touto pozicí dokončil! To nikdo neočekával a celý tým byl neuvěřitelně nadšený a spokojený! Indi je prvním Čechem, který kdy v Irsku vyhrál nějaký závod!

„První dvě až tři kola jsem propracovával dopředu a když jsem se dostal na první pozici, snažil jsem si udržet tempo a dostatečný náskok na druhého. Když jsem projel cílem, tak jsem byl strašně nadšenej, a závěrečný kolo jsem projel snad celé po zadním. Při předávání cen jsem dostal trofej v podobě diamantu, která má pro mě určitě velký význam. Jsem moc rád, že jsem se tam konečně ukázal.“

Celý tým očekával nějaký úspěch nejdřív v příštím roce, ale o to byla radost větší. Teď bude mít tým pauzu, Indi se ukáže o víkendu na WSBK, kde bude hostem fi. Xerox a budeme se těšit na další závod v Armoy, který odstartuje celotýdenní maratón závodů Armoy, Dundrod 150 a na závěr Ulster GP, které je v Irsku vrcholovým podnikem.

Závod v Kells Závod v Kells Závod v Kells
Závod v Kells Závod v Kells Závod v Kells
Závod v Kells Závod v Kells Závod v Kells
Závod v Kells Závod v Kells