Slide_5

Slide_5

Slide_8

Slide_8

Slide_9

Slide_9

Slide_3

Slide_3

Slide_6

Slide_6

Slide_4

Slide_4

Slide_7

Slide_7

Slide_2

Slide_2

Slide_1

Slide_1

Horké Těrlicko 2012

20.8.2012

Pokud nám připadaly Radvanice tropické, pak Těrlicko nebylo o mnoho chladnější. Jediný den, kdy bylo chladno a pršelo, bylo páteční dopoledne. Tak jsme seděli v chatce pod depem u vody „Na Vyhlídce“ a aspoň si trochu odpočinuli po dosti hektickém týdnu, a zároveň čekali na příjezd Indiána.

Tady se vrátím ještě k tomu, co se odehrálo týden předtím a zapříčinilo, proč Indi přijel do Těrlicka jako divák a navíc v krunýři. V úterý 7.8. jsme sedli s Petrem Němcem na letadlo, a odletěli jsme do irského Dublinu, kde na nás čekal Zaza s Luckou.Odtud jsme se pak vydali na Ulster GP do Severního Irska. Tam měl druhý den Indi nehodu v rámci litrového tréninku na R6 Crossan teamu, když mu v zatáčce Tornagrough uklouzlo přední kolo, pravděpodobně tomu přispěl i olej z motocyklu R.Farquhara. „Najel jsem do prvního kola a ošahával jsem si trať, kde jsem dva roky nebyl. Bohužel jsem byl v zatáčce před Lindsay harpin trochu delší, tak jsem to o něco víc naklopil a vyjel mimo ideální stopu a zničehonic mi to prostě uklouzlo. Udělal jsem pár salt a bohužel dopadl přímo na záda. Převezli mě opět do nemocnice Royal Victoria Hospital v Belfastu, kde mi bylo řečeno že mám poškozené tři hrudní obratle. Z toho dva v místech, kde mi drží železa obratel z loňské nehody. Naštěstí si to nevyžádalo operaci, ale budu muset nosit krunýř další tři měsíce, což znamená konec mojí letošní sezony. Mrzí mě, že nepojedu MacauGP, ale budu se o to líp připravovat na rok 2013.“ S doktory to byl trochu boj, ale po týdnu Indiána propustili, a ve středu jsme seděli v letadle zpět do Prahy. Indi si nechtěl z mnoha důvodů nechat Těrlicko ujít, a tak jsme vyrazili se všemi motorkami na Moravu.

Dodávku jsme balily pouze ve dvou s Lenkou, ale díky sehranosti z loňského roku jsme měli naloženo raz dva. S sebou jsme tak měly Cagivu Mito do třídy SP125 a Kawu ER6 do třídy SuperTwin, u které jsme se ještě rozmýšlely, zda-li se na ní vůbec pojede, případně pokud si ji nebude chtít někdo půjčit. Po cestě jsme ještě v Nové Pace v Motopointu vyzvedávaly Hondu CBR 600RR, která prošla po Radvanicích výměnou spojky a celkovou kontrolou, a tu si půjčil do závodu 600ccm Lukáš Petrla.

V pátek jsme se dohodli, že teda SuperTwina zkusím já a uvidíme, jak si s tím poradím. Sobotní tréninky probíhaly vcelku v poklidu,bez nějakých problémů. S „dvácou“ jsem se trochu trápila na trati, protože to nejelo, a i když jsme přetryskovaly ze 135 na 130, pomohlo to jen o kousek.Možná jsme měly zvolit ještě trochu jiný převod, ale to by ve výsledku asi také o moc více nepomohlo. SuperTwiny mě naopak nadchly a oba tréninky jsem si spíše zvykala na úplně jiný styl jízdy, váhu motorky atd. protože se to s dvácou nedá porovnat a tohle byla naprostá premiéra.

V neděli jsme ještě před slavnostním zahájením nastoupili v 8:40 ke spojenému závodu SuperTwinů se SuperMony. Startovala jsem z 22. pozice celkem, z 9. pozice mezi Twiny, a dokončila jsem na 18.místě celkem a na 7.místě mezi Twiny, když jsem si zlepšila čas o šest vteřin oproti kvaldě na 2:58.

Ve tříde SP 125 jsem startovala až z 34.místa. Dobře jsem odstartovala a v první zatáčce jsem si pomohla o několik míst,nicméně v průběhu závodu jsem se začala zase propadat na rovinkách a dokončila jsem na 30.místě.

Lukáš Petrla si na naší Hondě vedl dobře a postupně se během tréninků zlepšoval, bohužel v závodě do něj před zatáčkou na cíl narazil zezadu soupeř, který vůbec nezvládl dobrždění a Lukáš byl po pádu odvezen do nemocnice se zlomenou rukou.

Video z nehody na YOUTUBE ZDE

Fotogalerie od skvělých kamarádů a hlavně fotografů ZDE

Soubory ke stažení

Horké Těrlicko 2012 Horké Těrlicko 2012 Horké Těrlicko 2012
Horké Těrlicko 2012 Horké Těrlicko 2012 Horké Těrlicko 2012