Slide_8

Slide_8

Slide_9

Slide_9

Slide_6

Slide_6

Slide_4

Slide_4

Slide_7

Slide_7

Slide_2

Slide_2

Slide_5

Slide_5

Slide_3

Slide_3

Slide_1

Slide_1

1.-2.6.2013 sobotní trénink a nedělní podívaná na závody

1.1.1970

1.6.2013 sobotní trénink

Ráno nás vytáhlo z postelí sluníčko a hezké počasí.Museli jsme si přivstat, protože hned dopoledne se konal trénink velkých solotříd, po kterých se měl jet závod Sidecar a potom trénink Lightweightů.

Na R6 jsme dali nové pneu, protože nás v tom nejlepšímpřípadě čekaly čtyři kola na každé motorce. Po dvou kolech jsme měnili opětpřevod, protože tento motor je o něco slabší, ale zase má lepší točivý moment aIndi si zlepšil čas na 19:39, který ho posunul na lepší startovní pozici 45 dozávodu.

„V pátek jsme neměliopět možnost nic moc natrénovat, takže nám přišlo vhod, že se sobotní programodsunul částečně na neděli, a nechali nás přes den trénovat. Bylo mnohempříjemnější nečekat celý den na trénink, a jet hned takto dopoledne. Muselijsme zase trochu popřemýšlet nad převody, protože druhý motor je jiný, nicméněse pohybujeme nyní maximálně o jeden zub tam a zpět na zadní rozetě a nakonecjsme se opět vrátili k převodu, který jsem jel na supersportu. Taky se mipodařilo vyladit polohu tlumiče řízení tak, aby se mi neunavovaly ruce azároveň fungoval přesně, jak potřebuju.“

Po sajdách nám vyšly i tréninky Lightweightů, kde Indi takyobjel čtyři kola. Ještě před tréninkem jsme byli na brzdě, ale nedozvěděli jsmese žádná zajímavá čísla, protože máme spolu s Powercommanderem na motorcetune-up modul, který si sám postupně upravuje mapu podle jízdy, a tak se dáještě určitý progres očekávat. Časy se nám podařilo vylepšit, ale budeme sesnažit dostat pod 21 minut.

Získat letosstříbrnou repliku v jakékoliv třídě bude strašně těžký pro kohokoliv,protože špička v čele s Dunlopem jedou jako mimozemšťani. Motorka jerozhodně lepší, než co jsem měl loni. Po dvou kolech jsme taky změnili převod,protože jsem cítil, že by to ještě sneslo vzadu zub dolů, protože minevycházeli kvalty a motorku jsem přetáčel. Po výměně to už byla paráda av zatáčkách už jsem se cítil mnohel lépe, akorát ještě musíme trochusáhnout na podvozek, protože se mi zdála motorka tvrdší a měla tak tendenciuskakovat v zatáčce do stran.“

Po tréninku jsme vyrazili na nákup, a potom k pomníčkuPetra Hlavatky, kde jsme nechali věnec od jeho kamaráda závodníka Petra Javůrkaa Indiho závodní věnec z letošního Staráku. Rodný Kyjov to sice není, aleje to blízko. Pak jsme u Governor´s bridge mrkli pod „náš“ kámen, kde každý roknecháváme korunu, takže letos jsme přidali čtvrtou minci.

2.6.2013 neděle

Normálně bývá v neděli pro závodníky volno, kdežtohodně návštěvníků se těší na Mad Sunday, kdy se všichni vydají na motorkách natrať. Tentokrát byl ale odložen závod Superbiků ze soboty na 14:15 neděli,takže jsme se dohodli, že se pojedeme někam koukat. Prvně jsme přemýšleli nadCreg ny baa, ale nakonec jsme se rozhodli pro zatáčku Hillberry. Dopoledne bylopočasí na tričko, ale na Manu je to vždycky zrádnější, a jak jsme čekali na tenstart závodu, začalo se docela ochlazovat. Nebyli jsme zdaleka tak vybavení,jako otřelí návštěvníci, takže příště to chce rybářskou židličku, taškus jídlem, pitím a teplou deku. Nakonec jsme se startu dočkali…když projelyprvní litry, koukali jsme na sebe, jako bychom byli v jiném světě…tohleprostě byla jiná dimenze a o tom, že se jedná o motorky za sedmdesát tisícliber a více v sedle se špičkovými jezdci, nebylo pochyb. Vždycky jsme siříkala, jak to může diváky bavit celých těch šest kol, tedy dvě hodiny, ale onose fakt skoro pořád na trati něco děje a navíc bylo dobře i slyšet komentováníz rádia, takže jsme věděli dobře, co se kde děje a kdo vede. Pro všechnyvčetně Indoše to byl vážně zážitek, protože jsme ještě nikdy neměli čas apříležitost se takto na nějaký závod podívat. Dunlop s přehledem a velkýmnáskokem vyhrál nad druhým Cameronem Donaldem a třetím Johnem„McPintem“. MickyD. má letos do všech závodů vážně dobře našlápnuto!

Večer jsme navštívili Rackovi (já říkala, že taornitologická stanice by nebyla špatná J), kde jsme měli výbornou a hlavně zdravou večeři, pokteré jsme šli brzo spát, protože Indiho čekal první závod.

FOTOGALERIE sobota

FOTOGALERIE neděle